Komunikat dyrekcji szkoły o nauczaniu zdalnym

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Uczennice.

Ostatnie wydarzenia związane z epidemią koronawirusa, postawiły nas wszystkich w szczególnej i nietypowej sytuacji.
Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało nowe rozporządzenie dotyczące edukacji zdalnej. Oznacza to, że wszyscy uczniowie muszą realizować obowiązek nauki w takiej formie (regularnie korzystać z dziennika elektronicznego, wykonywać zadania, komunikować się z nauczycielami i zdobywać oceny). Dlatego tak ważne jest, aby wszelkie problemy związane z działaniem dziennika elektronicznego zgłaszać na adres: zsp1@zsp1.eu lub przez dziennik elektroniczny na adres Dyrektora szkoły.

Dyrekcja i nauczyciele będą przez cały ten trudny czas wspierać Was poprzez udostępnianie materiałów do samodzielnej nauki, ale również konsultacje i porady. Uczniowie będą dostawać informacje o kolejnych lekcjach i ich trybie przeprowadzenia w dzienniku elektronicznym w zakładce wiadomość. Każdy nauczyciel posiada swój służbowy adres e-mail oraz katalog w Dysku Google – wszystko po to aby usprawnić komunikację, przekazywanie zadań itp.

Nauczyciele są w stałym kontakcie między sobą oraz dyrekcją, wymieniając się informacjami o prowadzonych lekcjach. Będziemy się starać, aby młodzież realizowała podstawę programową, dbając o wymagany czas spędzany przy komputerze. Dodatkowo na stronie internetowej szkoły już od 23 marca funkcjonować będzie specjalna zakładka NAUKA ZDALNA (LINK>>>), gdzie będziemy informować na bieżąco o najważniejszych kwestiach związanych z edukacją zdalną i zaistniałą sytuacją epidemiologiczną.

Zachowanie spokoju będzie miało duży wpływ na odporność zarówno psychiczną jak i fizyczną nas wszystkich. Każdy z nas będzie musiał wyrobić sobie zupełnie nowy tryb dnia. Musimy w tym czasie być wyjątkowo elastyczni i wyrozumiali dla siebie na wzajem. Dla wszystkich to wyjątkowa i nowa sytuacja. Pamiętajcie też, że ograniczenia spotkań towarzyskich, wyjść na miasto i cotygodniowych zajęć dodatkowych wynikają z potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa nam wszystkim. W tych dniach kontakt z pedagogiem lub psychologiem szkolnym za pośrednictwem dziennika lub poczty elektronicznej może pomóc Wam w poradzeniu sobie z różnymi problemami osobistymi, także tymi nie związanymi bezpośrednio z nauką.

Potraktujcie ten okres jako dodatkową możliwość do ćwiczenia cierpliwości, optymizmu, odpowiedzialności, kreatywności i współpracy. Założenie klasowych grup w komunikatorach takich jak WhatsApp czy Messenger na pewno ułatwi wam w tym czasie dobrą komunikację między sobą.

Zauważyliście pewnie, że do dziennika wrócił plan lekcji, w którym nauczyciel będą zapisywać tematy realizowanych z uczniami zagadnień, jednak we frekwencji pojawi się zapis nz – nieobecność usprawiedliwiona – zawieszenie zajęć szkolnych.

Informujemy także, że nauczyciele pozostają do kontaktu i konsultacji zarówno z rodzicami, jak i uczniami za pośrednictwem dziennika elektronicznego, codziennie w godzinach 8:00 – 15:00 (od poniedziałku do piątku). Prosimy pamiętać, że nie jest możliwe bezpośrednie załatwienie sprawy w sekretariacie szkoły, w związku z tym prosimy każdorazowo o kontakt telefoniczny lub elektroniczny, w celu ustalenia formy załatwienia sprawy.

Dbajcie o siebie i najbliższych!
Życzymy dużo zdrowia!
#zostanwdomu

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Rudzie Śląskiej