Szczepienia dla uczniów – informacje Ministerstwa Edukacji i Nauki

Szanowni Rodzice!

Od 25 sierpnia działa specjalny adres mailowy szczepienia-dzieci@gis.gov.pl, na który rodzice i opiekunowie mogą wysyłać pytania związane ze szczepieniami uczniów. Na wiadomości będą odpowiadali specjaliści
z Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Zachęcamy rodziców, którzy mają wątpliwości związane ze szczepieniami dzieci, do skorzystania z możliwości zadawania pytań ekspertom. 

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje także, że rodzice będą mogli rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. W pierwszym tygodniu września będzie prowadzony w szkole tydzień informacyjny o szczepieniach. Odbędą się lekcje o zdrowiu oraz spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym. W drugim tygodniu zostaną zebrane deklaracje od rodziców i wypełnione formularze ze zgodą, tak by w trzecim tygodniu września ruszyć ze szczepieniami uczniów.

Szczegóły znajdziecie Państwo pod adresem strony Ministerstwa TUTAJ>>

List Ministra Edukacji i Nauki do Rodziców ws. szczepień >>

Chcemy jednocześnie zapewnić wszystkich Rodziców, że w pełni repetujemy Państwa prawo do podejmowania decyzji o sczepieniu lub rezygnacji z niego. W przypadku złożenia deklaracji (POBIERZ DEKLARACJĘ) przez Rodzica szkoła podejmie współpracę z punktem sczepień na terenie Rudy Śląskiej i poinformuje rodziców/pełnoletnich uczniów o miejscu i czasie szczepienia. Informujemy także, że z uwagi na brak możliwości organizacyjnych sczepienia nie mogą zostać wykonane na terenie naszej szkoły.