Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 im. Powstańców Śląskich

Oferowane przez szkołę kierunki nauczania dla absolwentów szkoły podstawowej:

ÓSMOKLASISTO - jeśli wybierzesz Branżową Szkołę I stopnia nr 1:

 • możesz zdobyć bardzo dobry zawód, dający Ci pewność zatrudnienia, satysfakcję i wysokie zarobki,
 • mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, operator obrabiarek skrawających, mechanik monter maszyn i urządzeń, krawiec, ślusarz, sprzedawca - to tylko niektóre spośród wielu zawodów, których możesz uczyć się w naszej szkole - wiele z nich znajduje się na liście Ministerstwa Edukacji Narodowej, która wskazuje na duże zapotrzebowanie w tych branżach na terenie województwa śląskiego lub w skali kraju!
 • Twoja nauka będzie trwała 3 lata i da Ci szansę na dalsze kształcenie w branżowej szkole II stopnia - dzięki takiej ścieżce edukacyjnej będziesz mógł zdobyć tytuł technika oraz zdać maturę,
 • masz dwie możliwości podjęcia zajęć praktycznych:
  • jako młodociany pracownik będziesz pracował w wybranym przez siebie zakładzie, otrzymywał miesięczne stypendium, 3-letnia praktyka stanie się częścią Twojego stażu pracy,
  • jako uczeń będziesz miał praktykę w CKZ, u prywatnych pracodawców lub w wybranych przez siebie zakładach, ferie i wakacje oraz możliwość odbycia bezpłatnych szkoleń dających Ci dodatkowe kwalifikacje,
 • w zależności od wybranego przez Ciebie rodzaju praktyki, będziesz miał możliwość zdawani egzaminu czeladniczego lub potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
 • w szkole branżowej będziesz mógł rozwijać zainteresowania zawodowe oraz realizować swoje pasje (konkursy, zajęcia pozalekcyjne, szkolenia).
 • W KLASACH WIELOBRANŻOWYCH KSZTAŁCIMY W NIEMAL WSZYSTKICH ZAWODACH!!!

Nasza szkoła posiada ponad 100 letnią tradycję zawodowego kształcenia młodzieży i dorosłych. Zajęcia prowadzone są w specjalistycznych pracowniach zawodowych przez dyplomowanych nauczycieli.

Realizując kształcenie praktyczne szkoła współpracuje z wieloma pracodawcami aglomeracji śląskiej – małymi i dużymi warsztatami samochodowymi, salonami fryzjerskimi, także prowadzonymi przez mistrzów Polski i świata we fryzjerstwie, Cechem Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej, renomowanymi zakładami przemysłowymi, licznymi pracodawcami – mistrzami w swoim zawodzie oraz Centrum Kształcenia  Zawodowego w Rudzie Śląskiej.

Ścisła współpraca z pracodawcami i CKZ skutkuje wysoką zdawalnością egzaminów zawodowych.

Powrót do Strefy Kandydata >>>