Technik usług fryzjerskich

Szkoła posiada wieloletnie tradycje w kształceniu fryzjerów. Jesteśmy jedną z pierwszych szkół kształcących uczennice w technikum. Szkoła zatrudnia wykwalifikowanych nauczycieli zawodów posiadających dyplomy mistrzowskie oraz posiada specjalistyczne pracownie wyposażonej w najnowsze urządzenia audio-wizualne i komputerowe oprogramowanie fryzjerki. Naszym atutem jest wysoka zdawalność kwalifikacji zawodowych (najczęściej 100%).

Zajęcia praktyczne odbywają się w Centrum Kształcenia Zawodowego mieszczącym się przy szkole. Uczennice do dyspozycji mają nowocześnie wyposażony salon fryzjerski oraz salon kosmetyczny. Poza umiejętnościami fryzjerskimi CKZ realizuje kursy przygotowujące uczennice do pracy w salonach kosmetycznych. Uczennice odbywają 8-tygodniową praktykę zawodową w zaprzyjaźnionych ze szkoła salonach fryzjerskich rozmieszczonych na Śląsku (wybór należy do uczennicy) lub w CKZ.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik usług fryzjerskich będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  • wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych włosów
  • wykonywania zabiegów chemicznych włosów
  • wykonywania strzyżenia włosów
  • wykonywania stylizacji fryzur
  • wykonywania projektów fryzur

Po 5 latach nauki (absolwenci szkoły podstawowej) uczniowie mają cenny zawodów i zdając maturę mogą dalej się kształcić na uczelniach wyższych.